Suomi

Legend of the desert
CAVALLUNA - Legend of the desert

33 kaupunkia
Kiertue 2021
Kaikki liput
CAVALLUNA - Legende der Wüste

Fotos

Uuden show'n trailer


Cavallunan uusi Legend of the Desert

-esitys jatkaa saumattomasti Apassionatan menestystarinaa ja vie yleisön mystiselle matkalle Itämaihin. Tarinan keskiössä on tunnetun hevosvalmentajan Kenzie Dyslin esittämä prinsessa Samira, joka on tarkoitus kruunata kuningattareksi. Hänen häijy serkkunsa Abdul kuitenkin estää kuninkaallisen seremonian, jonka seurauksena alkaa hyvän ja pahan taistelu. Upeassa seikkailussa kauniin prinsessan on ratkaistava Amazonien mysteeri ja puolustauduttava serkkuaan vastaan luonnonvoimia hyväksikäyttäen. Pelissä on prinsessa Samiran kansan ja koko maan turvallisuus. Legend of the Desert vetoaa hevosfanien lisäksi koko perheeseen.

Tarina

Uusi CAVALLUNA “Legend of the Desert” -esitys vie sinut henkeäsalpaavalle matkalle! Mystinen tarina kietoutuu Kenzie Dyslin esittämän aavikkoheimon prinsessan ympärille, jolle Kenzie Dysli on antanut hoidettavaksi uskomattoman tehtävän. Hänelle on annettu hoidettavaksi uskomaton tehtävä ratkaista satumaisen Amazonin mysteeri pelastaakseen kansansa ja maansa suurelta vaaralta. Pystyykö hän täyttämään ajoissa vuosisatoja vanhan tehtävän ja pelastamaan kaiken, mikä on hänelle rakasta?

CAVALLUNA “Legend of the Desert” ilahduttaa yleisöjä läpi Saksan ja Euroopan mahtavalla ratsastajien, akrobaattien, tanssin ja musiikin symbioosilla.

Lue lisää

Suositut tähdet

Näe Cavallunan tunnetuimmat tähdet ja nauti Euroopan suosituimpien ja parhaimpien ratsastusjoukkueiden esityksistä. Hasta Luego Akatemian temppuratsastajat tekevät vaikutuksen temppuilemalla hevosen vierellä ja alla, espanjalaisen Sebastian Fernándezin tiimi lumoaa perinteisellä Doma Vaquera-ratsastustyylillään ja portugalilainen Luis Valenca tiimeineen häikäisee korkeakoululiikkeillään. Vapaaratsastuksen mestarit Bartolo Messina ja Sylvie Willims hämmästyttävät yleisönsä yli 30 eurooppalaisessa kaupungissa luottamuksellisella suhteellaan hevosiin. Suosittu hevoskouluttaja Kenzie Dysli hurmaa Legend of the Desert- esityksen pääroolissa aavikkoprinsessana.

Tähtemme

CAVALLUNA - Legend of the desert

Cavalluna tarjoaa Euroopan parhaat hevosnäytösratsastajat, kauniita hevosia, tunnelmaan sopivan musiikin ja tarinan, joka koskettaa ja tarjoaa jännitystä. Uuden Legend of the Desert -esityksen on kirjoittanut Cavallunan luova johtaja Klaus Hillebrecht, jonka kynästä ovat lähtöisin myös aiemmat menestysesitykset Companions of the Light ja World of Fantasy. Emmy-ehdokkaanakin ollut Hillebrecht on myös säveltänyt näytöksen musiikin. Legend of the Desert tullaan näkemään yli 30 kaupungissa ympäri Eurooppaa tulevana keväänä ja kesänä! Taatusti myös lähellä sinua! Hanki liput joko nettisivuiltamme tai MISTÄ . Tule mukaan unohtumattomalle seikkailulle!

Berlin

Mercedes-Benz Arena

Berlin
Mercedes-Benz Arena

“CAVALLUNA – Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 29.01.2022 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 29.01.2022 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 30.01.2022 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 30.01.2022 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Bielefeld

Seidensticker Halle

Bielefeld
Seidensticker Halle

“CAVALLUNA – Legende der Wüste” (Presale startet)

Friday, 08.04.2022 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 € 
Friday, 08.04.2022 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 € 
Saturday, 09.04.2022 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 € 
Saturday, 09.04.2022 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 € 
Sunday, 10.04.2022 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 € 
Sunday, 10.04.2022 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 € 

 

Bremen

ÖVB-Arena

Bremen
ÖVB-Arena

CAVALLUNA – “Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 26.12.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 26.12.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 27.12.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 27.12.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Chemnitz

Messe Chemnitz

Chemnitz
Messe Chemnitz

CAVALLUNA – “Legende der Wüste” (Presale startet)

Saturday, 1o.07.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 49,95 €
Saturday, 10.07.2021 – 19:30 o’clock | Tickets from 49,95 €
Sunday, 11.07.2021 – 14:00 o’clock| Tickets from 49,95 €
Sunday, 11.07.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 49,95 €

Dortmund

Westfalenhalle

Dortmund
Westfalenhalle

CAVALLUNA – “Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 18.12.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 18.12.2021 – 19:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 19.12.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €

Düsseldorf

ISS Dome

Düsseldorf
ISS Dome

CAVALLUNA – “Legende der Wüste” (Presale started)

Saturday, 01.05.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 01.05.2021 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 02.05.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €

 

Erfurt

Messe Erfurt

Erfurt
Messe Erfurt

“CAVALLUNA – Legende der Wüste” (new dates)

Friday, 07.05.2021 – 19:30 o’clock Tickets from 39,95 €
Saturday, 08.05.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 45,95 €

Saturday, 08.05.2021 – 19:30 o’clock | Tickets from 45,95 €
Sunday, 09.05.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 45,95 €
Sunday, 09.05.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 36,85 €

 

Frankfurt

Festhalle Frankfurt

Frankfurt
Festhalle Frankfurt

“CAVALLUNA – Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Friday, 18.02.2022 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 19.02.2022 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 19.02.2022 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 20.02.2022 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 20.02.2022 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Göttingen

Lokhalle

Göttingen
Lokhalle

“CAVALLUNA – Legende der Wüste” (Presale startet)

Friday, 23.04.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 24.04.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 24.04.2021 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 25.04.2021 – 12:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 25.04.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Hamburg

Barclaycard Arena

Hamburg
Barclaycard Arena

CAVALLUNA – “Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Satuday, 08.01.2022 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 08.01.2022 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 09.01.2022 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 09.01.2022 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Hannover

TUI Arena

Hannover
TUI Arena

“CAVALLUNA – Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 22.01.2022 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 22.01.2022 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 23.01.2022 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 23.01.2022 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Kiel

Sparkassen-Arena Kiel

Kiel
Sparkassen-Arena Kiel

“CAVALLUNA – Legende der Wüste” (Presale startet)

Saturday, 05.06.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 05.06.2021 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 06.06.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €

Köln

LANXESS Arena

Köln
LANXESS Arena

“CAVALLUNA – Legende der Wüste” (Presale startet)

Saturday, 17.04.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 43,90 €
Saturday, 17.04.2021 – 19:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 18.04.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 18.04.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Leipzig

Arena Leipzig

Leipzig
Arena Leipzig

CAVALLUNA – “Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Wednesday, 30.12.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Wednesday, 30.12.2021 – 19:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Thursday, 31.12.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €

Magdeburg

GETEC-Arena

Magdeburg
GETEC-Arena

CAVALLUNA – “Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 11.12.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 11.12.2021 – 19:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 12.12.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €

Mannheim

SAP Arena

Mannheim
SAP Arena

“CAVALLUNA – Legende der Wüste” (New dates)

Saturday, 03.07.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 03.07.2021 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 04.07.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €

München

Olympiahalle München

München
Olympiahalle München

“CAVALLUNA – Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 15.01.2022 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 15.01.2022 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 16.01.2022 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 16.01.2022 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Münster

MCC Halle Münsterland

Münster
MCC Halle Münsterland

“CAVALLUNA – Legende der Wüste” (Presale startet)

Saturday, 03.04.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 49,90 €
Saturday, 03.04.2021 – 20:00 o’clock | Tickets from 49,90 €
Sunday, 04.04.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 49,90 €

Sunday, 04.04.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 49,90 €
Monday, 05.04.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 49,90 €
Monday, 05.04.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 49,90 €

Neubrandenburg

Jahnsportforum

Neubrandenburg
Jahnsportforum

“CAVALLUNA – Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 30.10.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 30.10.2021 – 19:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 31.11.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €

Nürnberg

Arena Nürnberger Versicherung

Nürnberg
Arena Nürnberger Versicherung

“CAVALLUNA – Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 12.02.2022 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 12.02.2022 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 13.02.2022 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 13.02.2022 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Riesa

SACHSENarena

Riesa
SACHSENarena

“CAVALLUNA – Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 23.10.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 29,90 €
Saturday, 23.10.2021 – 19:00 o’clock | Tickets from 29,90 €
Sunday, 24.10.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 29,90 €

Rostock

Stadthalle Rostock

Rostock
Stadthalle Rostock

“CAVALLUNA – Legende der Wüste”

Friday, 14.05.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 15.05.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 15.05.2021 – 20:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 16.05.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €

Sunday, 16.05.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Saarbrücken

Saarlandhalle

Saarbrücken
Saarlandhalle

“CAVALLUNA – Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 19.03.2022 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Saturday, 19.03.2022 – 19:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 20.03.2022 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €

Schwerin

Sport- & Kongresshalle

Schwerin
Sport- & Kongresshalle

“CAVALLUNA – Geheimnis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 06.11.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 29,90 €
Saturday, 06.11.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 29,90 €
Sunday, 07.11.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 29,90 €

Stuttgart

Hanns-Martin-Schleyer-Halle

Stuttgart
Hanns-Martin-Schleyer-Halle

“CAVALLUNA – Legende der Wüste” (new dates)

Friday, 16.07.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 49,90 €
Saturday, 17.07.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 49,90 €
Saturday, 17.07.2021 – 20:00 o’clock | Tickets from 49,90 €
Sunday, 18.07.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 39,90 €
Sunday, 18.07.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 39,90 €

Basel

St. Jakobshalle

Basel
St. Jakobshalle

“CAVALLUNA – Legende der Wüste” (new dates)

Samstag, 04.07.2020 – 15:00 Uhr | Tickets from 69,80 CHF
Sonntag, 05.07.2020 – 14:00 Uhr | Tickets from 69,80 CHF

Original dates:

Saturday, 28.03.2020 – 3 p.m.
Sunday, 29.03.2020 – 2 p.m.

Zürich

Hallenstadion

Zürich
Hallenstadion

“CAVALLUNA – Geheimis der Ewigkeit” (New dates)

Saturday, 27.11.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 59,60 CHF
Saturday, 27.11.2021 – 19:30 o’clock | Tickets from 59,60 CHF
Sunday, 28.11.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 59,60 CHF

Graz

Stadthalle Graz

Graz
Stadthalle Graz

CAVALLUNA Tour 2021 (new dates)

Saturday, 26.06.2021 – 15:00 o’clock  |Tickets ab 61,90 €
Saturday, 26.06.2021 – 20:00 o’clock  | Tickets ab 61,90 €
Sunday, 27.06.2021 – 14:00 o’clock  | Tickets ab 61,90 €
Sunday, 27.06.2021 – 18:30 o’clock  | Tickets ab 61,90 €

Original Dates

Saturday, 13.06.2020 – 15:00 o’clock  
Saturday, 13.06.2020 – 20:00 o’clock 
Sunday, 14.06.2020 – 14:00 o’clock
Sunday, 14.06.2020 – 18:30 o’clock  

Innsbruck

Olympiahalle

Innsbruck
Olympiahalle

“CAVALLUNA – Legende der Wüste”

Saturday, 23.05.2020 – 15:00 o’clock 
Saturday, 23.05.2020 – 20:00 o’clock  
Sunday, 24.05.2020 – 14:00 o’clock 

Salzburg

Salzburgarena

Salzburg
Salzburgarena

CAVALLUNA Tour 2021 (new dates)

Saturday, 19.06.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 61,90 €
Saturday, 19.06.2021 – 20:00 o’clock | Tickets from 61,90 €
Sunday, 20.06.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 61,90 €
Sunday, 20.06.2021 – 18:30 o’clock | Tickets from 61,90 €

Initital dates:

Saturday, 20.06.2020 – 15:00 o’clock 
Saturday, 20.06.2020 – 20:00 o’clock 
Sunday, 21.06.2020 – 14:00 o’clock
Sunday, 21.06.2020 – 18:30 o’clock

Vienna

Wiener Stadthalle

Vienna
Wiener Stadthalle

CAVALLUNA Tour 2021 (new dates):

Saturday, 12.06.2021 – 15:00 o’clock | Tickets from 51,90 €
Saturday, 12.06.2021 – 20:00 o’clock | Tickets from 51,90 €
Sunday, 13.06.2021 – 14:00 o’clock | Tickets from 51,90 €

Initial Dates:

Saturday, 06.06.2020 – 15:00 o’clock 
Saturday, 06.06.2020 – 20:00 o’clock 
Sunday, 07.06.2020 – 14:00 o’clock 

Antwerpen

Sportpaleis

Antwerpen
Sportpaleis

“CAVALLUNA – Secret of Eternity” (New dates)

Saturday, 26.03.2022 – 14:00 o’clock | Tickets ab 39,90 €
Sunday, 27.03.2022 – 11:00 o’clock | Tickets ab 39,90 €
Sunday, 27.03.2022 – 16:00 o’clock | Tickets ab 39,90 €

Rotterdam

Rotterdam Ahoy

Rotterdam
Rotterdam Ahoy

“CAVALLUNA – Secret of Eternity” (Presale starts soon)

Saturday, 27.03.2021 – 15:00 o’clock | Presale starts soon
Saturday, 27.03.2021 – 20:00 o’clock | Presale starts soon
Sunday, 28.03.2021 – 14:00 o’clock | Presale starts soon